11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół

Dnia 24 października w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie - Borkach odbyło się uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrołęckiego- rok szkolny 2013/2014.

 

W uroczystości wzięli udział m.in. następujący goście:

Krzysztof Szewczyk - Wójt Gminy Olszewo-Borki; Wiesław Kowalikowsk - Wójt Gminy Łyse; Aneta Gutowska-Grucelska - Sekretarz Gminy Olszewo-Borki; Anna Niewiadomska - Skarbnik Gminy Olszewo-Borki oraz Waldemar Pędzich - radny Powiatu Ostrołęckiego; Mariusz Popielarz - Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego; Wiesław Opęchowski - Kierownik Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego; dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego, zawodniczki i zawodnicy, Członkowie Zarządu Powiatowego Grodzko-Ziemskiego Szkolnego Związku Sportowego w Ostrołęce: Krzysztof Tyszka, Henryk Trzeciak oraz Dariusz Zambrzycki.

Po uroczystym otwarciu i przemówieniach zostały wręczone nagrody okolicznościowe i wyróżnienia Starosty Ostrołęckiego:

Nagrody rzeczowe dla zawodniczek i zawodników za osiągnięcia sportowe podczas XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej za zajęcie poszczególnych miejsc otrzymali:

- I miejsce dziewcząt z Szkoły Podstawowej w Chudku w unihokeju: Weronika Kuśmierczyk, Klaudia Bogdańska, Ewelina Duszak, Weronika Kutryb, Wiktoria Pojawa, Magdalena  Bogdańska, Aleksandra Kuśmierczyk, Gabriela Panuś, Paulina Murach, Dominika Florek;

- II miejsce dziewcząt z Szkoły Podstawowej w Łysych w tenisie stołowym drużynowym: Dominika Bednarczyk, Martyna Trzcińska, Marysia Domurad;

- III miejsce dziewcząt z Gimnazjum w Olszewie- Borkach w sztafetowym biegu przełajowym: Grzyb Aleksandra, Milewska Ewelina, Wysocka Karolina, Buczyńska Paulina, Dobrowolska Milena, Miecznikowska Patrycja, Patoka Olga, Szcześniak Julia, Szczęsnowicz Katarzyna, Pilarska Paulina;

- Aleksandra Gruz r. 98 (Gimnazjum Nowa Wieś) - II miejsce w biegu na 800 m juniorek młodszych;

- Daniel Gadomski r.98 (Gimnazjum Kadzidło) - I miejsce w indywidualnym biegu przełajowym na dystansie 1500  m., II miejsce w biegu na 800 m., juniorów młodszych, IV miejsce w sztafecie olimpijskiej;

- Karol Kudrzycki r.98 (Gimnazjum Kadzidło) –IV miejsce w biegu na 800 m. juniorów młodszych, IV miejsce w sztafecie olimpijskiej juniorów młodszych oraz V miejsce w indywidualnym biegu przełajowym na dystansie 1500 m.;

- Aleksandra Grzyb r. 98 (Gimnazjum Olszewo-Borki)- I miejsce w skoku w dal juniorek młodszych oraz III miejsce w sztafecie 4x100 juniorek młodszych;

- Karolina Wysocka r.98 (Gimnazjum Olszewo-Borki) - III miejsce w sztafecie 4x100 juniorek młodszych; VI miejsce w biegu na 800 m. juniorek młodszych oraz XV miejsce w indywidualnym biegu przełajowym na dystansie 1000 m.;

- Kornelia Suchecka r.98 (Publiczne Gimnazjum w Kadzidle) - II miejsce w skoku w dal juniorek młodszych;

- Ewelina Milewska r.98 (Gimnazjum Olszewo-Borki) - III miejsce w sztafecie 4x100 juniorek młodszych;

- Aneta Dobrołęcka r. 98 (Gimnazjum Olszewo-Borki) - III miejsce w sztafecie 4x100 juniorek młodszych;

- Marcin Kaczeński r. 98 (Publiczne Gimnazjum w Myszyńcu) -IV miejsce w skoku wzwyż juniorów młodszych;

- Karol Żerański r. 98 (Gimnazjum Olszewo-Borki) - II miejsce w pchnięciu kulą juniorów młodszych;

- Konrad Zygmunt r. 98 (Publiczne Gimnazjum w Kadzidle)- IV miejsce w sztafecie olimpijskiej klas III gimnazjów;

- Suchecki Szymon r. 98 (Publiczne Gimnazjum w Kadzidle) - IV miejsce w sztafecie olimpijskiej klas III gimnazjów;

- Jakub Kacprzyk r. 98 (Gimnazjum w Olszewie-Borkach) - V miejsce w skoku w dal juniorów młodszych;

- V miejsce dziewcząt z Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach w sztafetowym biegu przełajowym: Szczęsna Aleksandra, Zalewska Katarzyna, Krukowska Karolina, Szczęsnowicz Kinga, Kur Marlena, Rupińska Olga, Pilarska Aleksandra, Cybulska Kinga, Turek Kornelia, Mierzejewska Klaudia;

- zespół dziewcząt z Szkoły Podstawowej w Warmiaku (najmłodsze zawodniczki MIMS):Emila Bastek, Izabela Wysmułek, Aleksandra Kuczyńska;

 

Galeria zdjęć

 

Nagrody rzeczowe dla nauczycieli wychowania fizycznego za osiągnięcia sportowe XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

- Marianna Pędzich (Gimnazjum w Nowej Wsi),

- Marcin Lisiewski (Szkoła Podstawowa w Chudku),

- Grzegorz Fabiszewski (Szkoła Podstawowa w Łysych),

- Dariusz Drozdowski (Gimnazjum w Olszewie-Borkach),

-Zenon Pierzchanowski (Publiczne Gimnazjum w Kadzidle),

- Przemysław Kowalczyk (Publiczne Gimnazjum w Kadzidle),

- Michał Tyszka (Gimnazjum Olszewo-Borki).

 

Wyróżnienia dla nauczycieli wychowania fizycznego za osiągnięcia sportowe XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz za wkład pracy i współdziałanie w organizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

- Lidia Janczewska (Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach),

- Elżbieta Tomczak (Szkoła Podstawowa w Kadzidle),

- Ewa Chrostek (Szkoła Podstawowa w Kadzidle),

- Andrzej Grzybowski (Szkoła Podstawowa w Myszyńcu),

- Michał Niechoda (Szkoła Podstawowa w Goworowie),

- Wojciech Suska (Szkoła Podstawowa w Obierwi),

- Konrad Fabiszewski (Publiczne Gimnazjum w Łysych),

- Piotr Wysmułek (Szkoła Podstawowa w Warmiaku),

- Marek Abramczyk (Publiczne Gimnazjum w Myszyńcu),

- Tomasz Jędrzejewski (Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach),

- Jolanta Szewczyk (Gimnazjum w Olszewie-Borkach),

- Sebastian Załęski (Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach),

- Edyta Oleśkiewicz (Szkoła Podstawowa w Lelisie),

- Radosław Grabowski (Publiczne Gimnazjum w Czerwinie),

- Krzysztof Tyszka (Publiczne Gimnazjum w Czerwinie),

- Krzysztof Lidacki(Zespół Szkół Podstawowych w Łysych).

 

Wyróżnienia Starosty Ostrołęckiego za najlepsze klasyfikacje we współzawodnictwie sportowym w roku 2013/2014 otrzymały następujące szkoły:

W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kadzidle

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Myszyńcu

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Lelisie

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Goworowie

VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Łysych

 

W KATEGORII GIMNAZJA

I miejsce – Gimnazjum w Olszewie–Borkach

II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kadzidle

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Myszyńcu

IV miejsce – Publiczne Gimnazjum w Czerwinie

V miejsce – Gimnazjum w Rzekuniu

VI miejsceGimnazjum w Nowej Wsi

Oprócz wyróżnień nagrody specjalne (sprzęt sportowy) za zajęcie pierwszych miejsc dla Szkoły Podstawowej im. Wł.Broniewskiego w Olszewie-Borkach oraz Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach wręczył Wójt.

W KATEGORII ZESPOŁY SZKÓŁ POWIATOWYCH

I miejsce – Zespół Szkół Powiatowych w Łysych

II miejsce - Zespół Szkół Powiatowych w Myszyńcu

III miejsce - Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle

IV miejsce - Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie

V miejsce - Zespół Szkół Powiatowych w Czerwinie

VI miejsce - Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie

VII miejsce - Zespół Szkół Powiatowych w Troszynie

VIII miejsce – Zespół Szkół w Lelisie

Wyróżnienia dla gmin powiatu ostrołęckiego za współzawodnictwo w sporcie masowym:

I miejsce – Gmina Kadzidło

II miejsce – Gmina Olszewo- Borki

III miejsce – Gmina Myszyniec

IV miejsce – Gmina Lelis

V miejsce – Gmina Łyse

VI miejsce – Gmina Czerwin

Wyróżniony przez Powiatowy Grodzko-Ziemski Szkolny Związek Sportowy został również Wójt Gminy Olszewo – Borki Krzysztof Szewczyk jako „Przyjaciel Sportu Dzieci i Młodzieży”. 

Najwyżej sklasyfikowane szkoły podstawowe XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Radom- Siedlce 2014:

XXI miejsce – Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach

XXVIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Chudku

XXXIX miejsce – Szkoła Podstawowa w Łysych

XXXXVII miejsce – Szkoła Podstawowa w Kadzidle

na 229 uczestniczących szkół podstawowych.

Najwyżej sklasyfikowane gimnazja XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Radom Siedlce 2014:

X miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce

XXX miejsce – Gimnazjum w Olszewie–Borkach

XXXVI miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kadzidle

XXXXV miejsce – Gimnazjum Nr 5 w Ostrołęce

LXVIII miejsce - Gimnazjum Nr 4 w Ostrołęce

LXXVI miejsce – Publiczne Gimnazjum w Myszyńcu

LXXIX miejsce – Publiczne Gimnazjum w Chudku

na 284 sklasyfikowanych gimnazjów.

Uroczystość uświetnił występ zespołu cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej im Wł. Broniewskiego w Olszewie – Borkach pod kierownictwem Lidii Janczewskiej.

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!