• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  piątek,
  12 lipca 2024
 • Imieniny: Brunona, Jana, Wery
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  30 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach

W dniu 7 lipca 2024r. w Rżańcu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiło 6 jednostek OSP z terenu gminy Olszewo-Borki: Dobrołęka, Nowa Wieś, Olszewo-Borki, Rżaniec, Stepna Stara, Żerań Mały oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze: Olszewo-Borki i Rżaniec.

Zmagania odbywały się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz drużynowym ćwiczeniu bojowym i były doskonałą okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego i zaangażowania strażaków, a także sprawdzenia sprawności sprzętu, będącego na wyposażeniu poszczególnych jednostek. Konkurencje, w których rywalizowali strażacy, wymagały dobrej kondycji i sprawności fizycznej, co jest niezbędne w prowadzonych działaniach ratowniczych.

Poziom rywalizacji pomiędzy drużynami był bardzo wysoki, pomimo przeszkody w postaci deszczowej pogody. Komisja sędziowska składająca się z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej Ostrołęce ustaliła następującą klasyfikację w kategorii męskich drużyn OSP:
I miejsce – OSP Olszewo-Borki
II miejsce – OSP Stepna Stara
III miejsce – OSP Żerań Mały
IV miejsce – OSP Rżaniec
V miejsce – OSP Nowa Wieś
VI miejsce – OSP Dobrołęka

W kategorii drużyn młodzieżowych zwycięską okazała się drużyna ze Rżańca. Drugie miejsce zajęła drużyna z Olszewa-Borek.

Zwycięskim drużynom wręczone zostały pamiątkowe puchary i czeki ufundowane przez Wójta Gminy Olszewo-Borki Krzysztofa Gralę oraz dyplomy przygotowane przez jury zawodów. Zawodnicy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych otrzymali również pamiątkowe medale.
Dziękujemy druhom z OSP Rżaniec – gospodarzom tegorocznych zawodów oraz członkom Koła Gospodyń Wiejskich „BURSZTYNIANKI” w Rżańcu za wspaniałą organizację i przygotowanie zawodów.

 

Przewiń do góry