• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  sobota,
  18 maja 2024
 • Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  18 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Dworek w Przystani

W piątek 8 marca br.  wójt Aneta Larent wraz z pracownikami Urzędu Gmin dokonała przekazania placu pod budowę nowych sieci wodociągowych. Oficjalne przekazanie poprzedziło podpisanie umowy na realizację inwestycji z wykonawcą, którym została firma Mserwis24 sp. z o. o z Ostrołęki. Podpis na dokumencie ze strony wykonawcy złożył prezes zarządu Marcin Żyznowski.

W ramach zadania pn. ,,Budowa i rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Olszewo-Borki” zostanie wybudowane 33 km sieci wodociągowej. Jest to dotychczas największa inwestycja  wodociągowa w historii Gminy Olszewo-Borki.

Koszt inwestycji to 7 125 970,56 zł. Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Budowa sieci wodociągowej została podzielna na cztery części:

- Część I dotyczy budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowościach: Żebry-Perosy, Dobrołęka, Żerań Duży i Żerań Mały. Długość sieci 9 km. 

- Część II dotyczy budowy sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Rżaniec oraz budowy sieci wodociągowej rozdzielczej pod torem linii kolejowej nr 35 Ostrołęka-Szczytno z przyłączeniem wodociągowym do działek nr ewid. 624/5, obręb 0028 Zabiele Wielkie i 153/6 obręb Rżaniec oraz na działce nr ewid. 627/3 obręb 0028 Zabiele Wielkie. Długość sieci 10 km. 

- Część III dotyczy budowy sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowościach: Żebry-Stara Wieś, Żebry-Żabin, Żebry-Sławki, Żebry Wierzchlas oraz Stepna Stara. Długość sieci 11,7 km.

- Cześć IV dotyczy budowy rozbudowy sieci wodociągowym z przyłączami w pasie drogowym w miejscowościach: Olszewo-Borki ul. Zacisze, Łazy, Grabowo-Kordowo tzw. ul. Bobinkowska. Długość sieci 2,2 km.

Co ważne, wykonawca przystąpił już do realizacji prac, zgodnie z umową zakończenie robót na wszystkich czterech etapach planowane jest do końca września br.


 

Przewiń do góry