• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  sobota,
  18 maja 2024
 • Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  9 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Dworek w Przystani z lotu ptaka

W dniu 27 lutego 2024r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach odbyły się Eliminacje Gminne XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.n. „Młodzież zapobiega pożarom". W tegorocznej edycji wzięło udział 6 uczniów z następujących szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach, Szkoły Podstawowej w Przystani i Szkoły Podstawowej w Antoniach.

Konkurs polegał na bezbłędnym wypełnieniu testu zawierającego 30 pytań. W konkursie mogły brać udział dwie grupy wiekowe: uczniowie klas I-IV i uczniowie klas V-VIII. Wszyscy uczniowie, którzy zgłosili się do turnieju należeli do grupy II, czyli reprezentowali klasy V-VIII. Mimo, że tylko 3 szkoły wzięły udział w turnieju, to uczestnicy eliminacji dostarczyli nam nie lada emocji. Okazało się, że dwie osoby, które najlepiej wypadły w rozwiązywaniu testów reprezentowały tak wyrównany poziom, że nie wystarczyła jedna dogrywka, a trzeba było zorganizować kolejną. Dopiero za trzecim podejściem udało się wyłonić zwycięzcę tegorocznej gminnej edycji turnieju.

Zwycięzcą turnieju w kategorii wiekowej - klasy V-VIII okazał się Przemysław Orzoł (SP Antonie), który zdobył 19 pkt. na 30 możliwych, w I dogrywce-10 pkt. na 15 możliwych, w II dogrywce 16 pkt. na 25 możliwych, drugie miejsce zajął Stanisław Muszyński (SP Olszewo-Borki) uzyskując 19 pkt. na 30 możliwych, w I dogrywce – 10 pkt. na 15 możliwych, w II dogrywce 9 pkt. na 25 możliwych, trzecie miejsce zajął Kornel Skorupski(SP Antonie), który uzyskał 16 pkt. na 30 możliwych.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez organizatora eliminacji gminnych, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Ze względu na zaciętą rywalizację i wysoki poziom wiedzy, jaką reprezentowali uczestnicy, Aneta Katarzyna Larent - Wójt Gminy Olszewo-Borki ufundowała nagrodę finansową dla dwóch pierwszych miejsc turnieju w wysokości 300 zł każda. 

Uczeń, który zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej p.n. „Młodzież zapobiega pożarom" zakwalifikował się do etapu powiatowego Turnieju, który odbędzie się w dniu 13 marca 2024r. o godz. 10.00 w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, ul. Celna 11.

P2275430.jpeg

Przewiń do góry