• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  sobota,
  24 lutego 2024
 • Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  8 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Dworek w Przystani

Rusza kolejny etap budowy sieci światłowodowych na terenie Mazowsza, w tym na obszarze gminy Olszewo-Borki. Odpowiedzialne za realizację projektu Centrum Projektów Polska Cyfrowa opublikowało specjalną wyszukiwarkę, która pozwala sprawdzić jakie budynki zostały przewidziane do nieodpłatnego przyłączenia w ramach działania  C1.1.1 i Priorytet I FERC.

Żeby dokonać sprawdzenia punktu adresowego należy skorzystać z wyszukiwarki, która znajduje się pod następującym adresem:

https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiZDM5MjlkNWYtODQ1OS00ZmYzLTkxYWEtNWM3M2I1OWRlYTQ3IiwidCI6IjVmZjA3ZGM1LTJlZjctNDkxOS04MWRjLTViZDIwMjY0MThhNSIsImMiOjl9

W wyszukiwarce trzeba wybrać odpowiednie pozycje dotyczące: województwa, powiatu, gminy, miejscowości, ulicy (pozycje ID obszaru, Konkurs/nabór zostawiamy w ustawieniu: wszystkie).

Jeżeli okaże się, że określony punkt adresowy nie został uwzględniony w projekcie, można samodzielnie dokonać zgłoszenia zapotrzebowania na internet szerokopasmowy. Służy do tego strona Internet.gov.pl. Wprowadzone tam zgłoszenie będzie automatycznie przekazane do realizującego projekty budowy sieci szerokopasmowych Centrum Projektów Polska Cyfrowa, a także dostawców realizujących usługi w zakresie internetu szerokopasmowego.

Jak skorzystać z usługi zgłoszenia zapotrzebowania na internet szerokopasmowy?

Na stronie Internet.gov.pl należy wybrać zakładkę Zgłoś potrzebę dostępu do internetu, a następnie zalogować się za pośrednictwem Panelu Obywatela (Login.gov.pl). System umożliwia w tym zakresie skorzystanie z bankowości elektronicznej, Profilu Zaufanego, e-Dowodu czy aplikacji mObywatel.

Po zalogowaniu pozostaje wskazanie lokalizacji, prędkości łącza i ewentualnego operatora. Portal umożliwia również weryfikację błędnych danych adresowych bądź pustostanów, a specjalne mapki wskazują aktualne zasięgi szerokopasmowego internetu.

Przewiń do góry