• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  wtorek,
  05 grudnia 2023
 • Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  -8 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach

W dniu jutrzejszym tj. 28 września 2023r.  zostanie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców gminy Olszewo-Borki.

Punkt zlokalizowany w miejscowości Nowa Wieś przy ul. Przemysłowej 4, będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych to miejsce, w którym mieszkańcy mogą zostawić wytwarzane przez siebie, selektywnie zebrane odpady komunalne, których nie można umieszczać w ogólnych pojemnikach do gromadzenia odpadów.

Właściciele nieruchomości w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą dostarczać następujące odpady:
1)    papier,
2)    metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe,
3)    szkło,
4)    odpady niebezpieczne,
5)    przeterminowane leki i chemikalia,
6)    odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki,
7)    zużyte baterie i akumulatory,
8)    zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
9)    meble i inne odpady wielkogabarytowe,
10)    zużyte opony,
11)    odpady tekstyliów i odzieży,
12)    odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych.

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów na terenie gminy Olszewo-Borki to od lat wyczekiwana inwestycja, którą udało zrealizować się w obecnej kadencji. Działanie PSZOK na terenie gminy Olszewo-Borki jest ważnym elementem spójnej, uporządkowanej gospodarki odpadami. 

Łączna wartość inwestycji wyniosła 2 420 755,00 zł, z czego Gmina Olszewo-Borki pozyskała dofinansowanie w Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 400 000,00 zł oraz dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 1 210 388,00 złotych.

Wykonawcą robót budowlanych był Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Olszewo-Borki Sp. z o. o.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Olszewo-Borki do korzystania z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Szczegółowy regulamin działania PSZOK: PDFZarządzenie nr 68 2023 Wójta Gminy Olszewo-Borki z dnia 21.09.2023r.pdf (121,11KB)

 

mapa pszok_page-0001.jpeg

104i5x50_cm_pszok_page-0001.jpeg

 

Przewiń do góry