• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  sobota,
  18 maja 2024
 • Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  10 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Figurka Chrystusa w Przystani

W czwartek 15 września br. Wójt Aneta Larent podpisała umowę z wykonawcą na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Olszewo-Borki. Umowę ze strony wykonawcy podpisała prezes zarządu firmy JFC Polska Sp. z o. o. Mirosław Majewski, którego firma w ramach przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę inwestycyjną.

JFC Polska Sp. z o. o. jest firmą międzynarodową z 26 letnim doświadczeniem, produkującą przydomowe oczyszczalnie ścieków, rożnego rodzaju zbiorniki specjalistyczne czy wyposażenie dla rolnictwa.

Koszt zadania to 1 334 880,87 złotych, z czego suma 800 000,00 złotych została  dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozostała kwota to partycypacja mieszkańców i Gminy Olszewo-Borki. 

W ramach zadania zaplanowano budowę 100 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na posesjach mieszkańców, którzy przystąpili w 2021 roku do projektu ,,Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Olszewo-Borki” i zakwalifikowali się do realizacji inwestycji.

Wykonawca przewidział następujący harmonogram prac:

W ostatnim tygodniu września i październiku budowy prowadzone będą w miejscowościach: Antonie, Białobrzeg Bliższy, Białobrzeg Dalszy, Chojniki, Dobrołęka, Grabik, Grabówek i Kordowo.

W listopadzie instalacja oczyszczalni zaplanowana jest w miejscowościach: Kruki, Łazy, Nakły, Nożewo, Olszewo-Borki, Przystań, Rżaniec, Skrzypek, Stepna Michałki, Stepna Stara, Wyszel, Zabiele Piliki, Zabiele Wielkie, Zabrodzie, Żebry Wierzchlas, Żebry-Żabin.

Zakończenie prac przewidziane jest w bieżącym roku. 

Uczestnicy projektu o terminie planowanych prac będą informowani bezpośrednio przez wykonawcę. Ze strony Urzędu Gminy osoba do kontaktu w sprawie realizacji projektu:  tel. 29 761 31 07 wew. 122, e-mail: joanna.dudzinska@olszewo-borki.pl

 

Przewiń do góry