• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  sobota,
  18 maja 2024
 • Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  9 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach

Wczoraj w Zabytkowym Dworku w Przystani wójt Aneta Larent podpisała umowę na realizację zadania pn. ,,Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację zabytkowego dworu w Przystani”. Umowę ze strony wykonawcy podpisał Pan Marek Pikuliński prezes zarządu firmy R-TECH Sp z. o. o z Warszawy, która w ramach przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę. 

Zakres prac obejmuje:

- wykonanie izolacji dachu oraz stropu nad poddaszem użytkowym;
- wykonanie zewnętrznej instalacji gazowej;
- demontaż istniejącej instalacji, w tym kotła węglowego;
- wykonanie nowej instalacji gazowej, w tym kotłowni gazowej oraz zintegrowanej jej z istniejącą pompą ciepła;
- wykonanie instalacji mechanicznej z centralnymi wentylacjami;
- odtworzenie ubytków w przegrodach po przewiertach i przekuciach, w tym uzupełnienie tynków, malowanie, odtwarzanie okładziny.

Gmina Olszewo-Borki na powyższe zadanie otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie pożyczki, w kwocie 600.000,00 zł.

Koszt inwestycji to 725 700,00 złotych.

Celem inwestycji jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez modernizację istniejącej instalacji grzewczej. Co ważne jest to kolejna inwestycja mająca na celu renowację zabytkowego dworu w Przystani oraz poprawę warunków uczących się w obiekcie dzieci.  W ostatnich latach przy wsparciu środków zewnętrznych – Urzędu Marszałkowskiego, Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Starostwa Powiatowego zostało wyremontowane przyziemie, elewacja zewnętrzna dworku wraz z tarasem oraz wymieniona instalacja elektryczna w piwnicy i parterze. W ubiegłym roku zostało, także przebudowane otoczenie infrastrukturalne wokół zabytku za blisko 2,2 mln złotych. 

P8085024.jpeg

Przystań- tablica 594mmx420mm_page-0001.jpeg

Przewiń do góry