• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  sobota,
  18 maja 2024
 • Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  10 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Dworek w Przystani

Od dziś świadczeniem usług odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Olszewo-Borki zajmuję się Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Olszewo-Borki Sp. z o. o. Do tej pory usługa realizowana była przez Konsorcjum Firm RDF Sp. z o. o, MPK Pure Home Sp. z o. o.

Na potrzeby realizacji nowego zadania zostały zakupione dwie śmieciarki umożliwiające odbiór zmieszanych i selektywnie zbieranych odpadów. 

P3010122a.jpeg

Decyzja podjęta przez Wójt Anetę Larent dotycząca rezygnacji z usług zewnętrznej firmy i zorganizowania własnego  systemu odbioru i transportu odpadów od mieszkańców gminy wynika z chęci utrzymania obecnych stawek za odbiór nieczystości i zabezpieczenia mieszkańców gminy przed ewentualnymi podwyżkami.  W związku z tym stawki za odbiór odpadów komunalnych pozostają bez zmian i wynoszą:

20,00 zł miesięcznie za jedną osobę zamieszkującą daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny, a bioodpady stanowiące odpady komunalne są kompostowane w przydomowym kompostowniku;

24,00 zł miesięcznie za jedną osobę zamieszkującą daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Zagospodarowaniem nieczystości zajmie się nadal firma MPK Pure Home Sp. z o. o., która w ramach przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę.

W dalszym ciągu przypominany o obowiązku segregacji odpadów komunalnych na poszczególne frakcje. Nieprawidłowa segregacja może być przyczyną nieodebrania odpadów. 

Zmiana odbiorcy odpadów nie wiąże się koniecznością złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Niemniej jednak zachęcamy Państwa do sprawdzenia, czy deklaracja złożona jest w sposób prawidłowy. Jednocześnie przypominamy o możliwości składania deklaracji i  sprawdzenia stanu i regulowania płatności przez Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta pod adresem: www.olszewo-borki.eboi.pl.

Poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram odbioru odpadów w poszczególnych miejscowościach:

Antonie, Siarki, Zabrodzie: 

Białobrzeg Bliższy, Białobrzeg Dalszy:PDFBialobrzeg-Blizszy-Bialobrzeg-Dalszy.pdf (56,67KB)

Chojniki, Grabówek, Mostówek, Wyszel, Przystań, Rataje: PDFChojniki-Grabowek-Mostowek-Wyszel-Przystan-Rataje.pdf (56,78KB)

Dobrołęka, Grądzik, Kordowo, Nożewo, Żerań Duży, Żerań Mały: PDFDobroleka-Gradzik-Kordowo-Nozewo-Zeran-Duzy-Zeran-Maly.pdf (56,82KB)

Drężewo: PDFDrezewo.pdf (56,62KB)

Działyń, Skrzypek, Stepna Stara, Stepna-Michałki, Żebry-Ostrowy, Żebry-Perosy, Żebry-Sławki, Żebry-Stara Wieś, Żebry-Wierzchlas, Żebry-Żabin: PDFDzialyn-Skrzypek-Stepna-Stara-Stepna-Michalki-Zebry-Ostrowy-Zebry-Perosy-Zebry-Slawki-Zebry-Stara-Wies-Zebry-Wierzchlas-Zebry-Zabin.pdf (56,90KB)

Grabnik, Nowa Wieś, Żebry-Chudek: PDFGrabnik-Nowa-Wies-Zebry-Chudek.pdf (56,73KB)

Grabowo: PDFGrabowo.pdf (56,63KB)

Kruki: 

Łazy: 

Mostowo: PDFMostowo.pdf (56,64KB)

Nakły: PDFNakly.pdf (56,64KB)

Olszewo-Borki: PDFOlszewo-Borki.pdf (56,65KB)

Rżaniec: PDFRzaniec.pdf (56,63KB)

Zabiele Piliki, Zabiele Wielkie: PDFZabiele-Piliki-Zabiele-Wielkie.pdf (56,67KB)  

Powołanie w listopadzie  2020 roku na wniosek Wójt Zakładu Gospodarki Komunalnej  ma na celu przejęcie przez gminę zadań realizowanych dotychczas przez podmioty zewnętrzne i zapewnienie samodzielności gminy w zakresie m. in. odbioru odpadów czy zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Założenia te zostały wykonane. Przypominamy, że oprócz nowego zadania polegającego na realizacji odbioru odpadów, Zakład Gospodarki Komunalnej w ubiegłym miesiącu przejął od OPWiK zadanie zaopatrzenia wszystkich odbiorców na terenie gminy Olszewo-Borki w wodę. 

Przewiń do góry