• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  sobota,
  18 maja 2024
 • Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  10 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Dworek w Przystani

W Urzędzie Gminy w Olszewie-Borkach działa już Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta. Jest to narzędzie, które umożliwia interesantom Urzędu drogą elektroniczną uzyskać informacje o aktualnych zobowiązaniach, dokonywać płatności, przesłać wnioski przez Internet bez konieczności wizyty w urzędzie.

Dzięki EBOI mieszkaniec może uzyskać informacje o aktualnych zobowiązaniach na rzecz Urzędu Gminy w Olszewie-Borkach w zakresie:

- podatku od nieruchomości;
- podatku rolnego;
- podatku leśnego;
- podatku od środków transportowych.

Dzięki temu można sprawdzić, czy uregulowaliśmy już dane opłaty oraz do kiedy mija termin ich zapłaty. EBOI pozwala również na pobranie druku płatniczego oraz na bezpośredni przelew, po przekierowaniu do bankowości elektronicznej. 

System EBOI pozwala również na złożenie wniosków drogą elektroniczną dotyczących, m. in: 

- gospodarowania odpadami komunalnymi;
- zezwolenia na usunięcie drzewa;
- wydanie dowodu osobistego;
- zameldowania/wymeldowania;
- udostępnienie informacji publicznej;
- dopisanie/wypisanie z rejestru wyborców;

System EBOI dostępny jest pod adresem: https://olszewo-borki.eboi.pl/ 

Aby rozpocząć korzystanie z usługi EBOI konieczne jest założenie profilu zaufanego pod adresem htttps://pz.gov.pl. Więcej informacji o profilu zaufanym znajdą Państwo na stronie https://obywatel.gov.pl/aloz-profil-zaufany

Profil zaufany jest narzędziem do potwierdzenia tożsamości przy wypełnieniu elektronicznych wniosków czy korespondencji z urzędem. Możliwe jest również logowanie do EBOI za pomocą bankowości elektronicznej banków, które zintegrowały się z Profilem Zaufanym. 

Usługi zostały zrealizowane w ramach projektu: Elektroniczne usługi publiczne dla mieszkańców gminy Olszewo - Borki”, realizowanego w ramach Osi Priorytetowej II „Wzrost potencjału Mazowsza” , Działania 2.1 „E-usługi”, Poddziałania 2.1.1 „E-usługi dla Mazowsza" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020, 

Serdecznie zachęcamy do założenie konta na EBOI oraz załatwienia spraw drogą elektroniczną.

Przewiń do góry