• Flaga Uni Europejskiej
 • Dzisiaj jest:
  sobota,
  18 maja 2024
 • Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
 • Temperatura w Gminie Olszewo-Borki:
  10 °C
 • Logo Airly
 • BIP
 • ePUAP
  • Wersja dostępna cyfrowo WCAG
Dworek w Przystani

Wójt Gminy Olszewo-Borki informuje, że Gmina Olszewo-Borki zamierza po raz kolejny ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację zadania polegającego na usuwaniu folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, tj. siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag, w ramach programu priorytetowego pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. 

folie-rolnicze-753x400.jpeg

W związku z powyższym rolnicy z terenu gminy Olszewo-Borki posiadający folie i inne odpady pochodzące z działalności rolniczej, tj.: folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach i opakowania typu Big Bag, oraz zainteresowani udziałem w programie mogą przekazywać do urzędu gminy informację o rodzajach i ilości posiadanych odpadów.

Wypełniony wniosek należy złożyć w Urzędzie Gminy w Olszewie-Borkach (biuro podawcze) w terminie do dnia 20 sierpnia 2021 roku. Wnioski złożone po tym terminie nie zostaną uwzględnione we wniosku o dofinansowanie zadania w ramach przedmiotowego programu. 
We wniosku proszę podać szacunkową masę (w tonach) posiadanych odpadów rolniczych, tj. odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Prosimy o odpowiednie oszacowanie ilości odpadów mając na uwadze, że zbiórka odbędzie się prawdopodobnie w I kwartale 2022 roku.

Na podstawie uzyskanych od rolników informacji gmina zamierza złożyć do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie zadania polegającego na usuwaniu folii rolniczych  i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. 
Realizacja przedsięwzięcia uzależniona jest od uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W przypadku otrzymania dofinansowania ustalone zostaną szczegóły związane z realizacją przedsięwzięcia. Koszt zbierania odpadów bezpośrednio z gospodarstw rolnych nie jest kosztem kwalifikowanym, dlatego też odpady rolnicze będą odbierane z wyznaczonych miejsc na terenie gminy Olszewo-Borki i uczestnicy programu będą zobowiązani we własnym zakresie dostarczyć odpady w terminie i do miejsca zbiórki wskazanego przez gminę. Podatek VAT również nie stanowi kosztu kwalifikowanego przedsięwzięcia.

Wniosek do pobrania:

PDFwniosek usuwanie folii rolniczych.pdf (68,75KB)

Przewiń do góry