11.jpg21.jpg31.jpg32.jpg41.JPG51.JPG52.jpg

Warsztaty dla Seniorów-dania świąteczne

W dniu 7.12.2018r w Dziennym Domu "Senior+" w Olszewie-Borkach odbyły się warsztaty z cyklu Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie. Podczas spotkania Seniorzy uczyli się przygotowywać potrawy świąteczne. Dietetyczka podkreślała, iż obecne tempo życia oraz zapominanie o starych tradycjach powoduje że na świątecznym stole coraz częściej królują gotowe potrawy.

Czytaj więcej...

Spotkanie otwarte na temat profilaktyki zdrowia

W dniu 26.10.2018r w Dziennym Domu Senior+ w Olszewie-Borkach odbyło się spotkanie dla mieszkańców gminy dotyczące profilaktyki zdrowia z panem mgr Zbigniewem Kołbą. Tematami, które były poruszane były min.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla Seniorów

19.10.2018 r w Dziennym Domu Senior+ odbyły się kolejne warsztaty kulinarne z z cyklu "Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie" z dietetyczką Kingą Karalus. Tym razem Seniorzy przygotowywali bezmięsne dania na ciepło. Podczas spotkania można było dowiedzieć się w jaki sposób przygotowywać potrawy z warzyw aby miały jak najlepszy wpływ na zdrowie. Uczestnicy pod kierunkiem Pani Kingi zostali podzieleni na grupy i  sami gotowali.

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarne: Zdrowe gotowanie to zdrowe odżywianie

Dnia 21.09.2018 r w Dziennym Domu "Senior+" odbyły się kolejne warsztaty kulinarne z z cyklu "Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie" z dietetyczką Panią Kingą Karalus.Tym razem Seniorzy uczyli się gotować zdrowe i smaczne zupy. Spotkanie składało się z części teoretycznej, w której dietetyczka mówiła jak przygotowywać zupy aby miały jak najlepszy wpływ na zdrowie oraz praktycznej, w której uczestnicy pod kierunkiem pani Kingi sami gotowali.

Czytaj więcej...

Wyjazd Seniorów do Warszawy

W dniu 14.09.2018r w ramach działań Dziennego Domu "Senior+" w Olszewie-Borkach mających na celu aktywizację podopiecznych zorganizowany został wyjazd do Warszawy. Seniorzy mieli możliwość zwiedzenia wnętrz pałacowych i parku Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Odwiedzili również Świątynię Opatrzności Bożej. Zwieńczeniem był spektakl komediowy pt. "Czego nie widać" w teatrze Kwadrat.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla Seniorów: Zdrowe gotowanie=zdrowe odżywianie

W ramach działań dla podopiecznych Dziennego Domu Senior+ w Olszewo-Borkach w dniu 13.08.2018r odbyły się warsztaty zdrowego odżywiania z dietetyczką-panią Kingą Karalus. Podczas zajęć uczestnicy uczyli się  przygotowywać różnorodne surówki i sałatki. Mogli dowiedzieć się również jak przyrządzać owoce i warzywa aby miały jak najlepszy wpływ na zdrowie.

Czytaj więcej...

Warsztaty wypieku domowego chleba w DDS+

Dnia 17 lipca 2018r. w Dziennym Domu „Senior+” w Olszewie-Borkach odbyły się warsztaty wypieku domowego chleba na zakwasie metodą tradycyjną z panią dietetyk mgr inż. Kingą Karalus. Podczas tego spotkania pod okiem dietetyka seniorzy mogli od podstaw samodzielnie wykonać zakwas jak również wybić ciasto na chleb na zakwasie.

Czytaj więcej...

Seniorzy w Przystani

W dniu 10 lipca 2018 w  ramach działań realizowanych przez Dzienny Dom "Senior+" w Olszewie-Borkach na rzecz Seniorów z terenu naszej gminy został zorganizowany wyjazd integracyjny do Przystani.

Czytaj więcej...

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców

W dniu 12 lipca 2018r. dzięki inicjatywie Wójta Gminy Olszewo-Borki i Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w Dziennym Domu "Senior+" w Olszewie-Borkach odbyło się spotkanie dla mieszkańców z policjantem mł. asp Krzysztofem Kolatorem.

Czytaj więcej...

Warsztaty florystyczne - DDSenior+

W dniu 22 czerwca 2018r w Dziennym Domu Senior+ w Olszewie-Borkach odbyły się warsztaty florystyczne. Każdy z uczestników mógł wykonać osobiście kompozycję z żywych kwiatów pod kierunkiem instruktorki pani Ireny Łoniewskiej.Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a Dom Seniora w tym dniu zamienił się jak gdyby w kwiaciarnię.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w Domu Seniora

W dniu 8 czerwca 2018 r. w ramach wymiany międzypokoleniowej Dzienny Dom "Senior+" w Olszewie-Borkach odwiedziły przedszkolaki z grupy "Zajączki" Przedszkola Samorządowego.

Czytaj więcej...

Prace podopiecznych DDS+

Podopieczni Dziennego Domu "Senior+" w Olszewie-Borkach w ramach zajęć rozwijających wykonują różnymi technikami prace plastyczne (kompozycje z bibuły, kwiaty, obrazki), które będzie można obejrzeć lub nabyć podczas VI Festiwalu Biegowego "Zabiegaj o Borki" w najbliższą sobotę 9 czerwca 2018r.

Czytaj więcej...

Wolne miejsca w DDS+

Dzienny Dom “Senior+” w Olszewie-Borkach informuje, iż ma jeszcze wolne miejsca w placówce dla mieszkańców gminy, którzy ukończyli 60 rok życia i są nieaktywni zawodowo. Szczegółowe informacje w załączonej ulotce.

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w DDS+

W dniu 25 kwietnia 2018 r.w Dziennym Domu Senior+ w Olszewie-Borkach pan Bartłomiej Domian przeprowadził warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej, w trakcie której Seniorzy mogli przećwiczyć ratowanie życia przy pomocy akcesoriów i sprzętu szkoleniowego.

Czytaj więcej...

DDS - ćwiczenia na świeżym powietrzu

Podopieczni Dziennego Domu "Senior+" w Olszewie-Borkach nie tylko korzystają z rehabilitacji i zajęć rozwijających w placówce. Ładna pogoda zachęca także do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Copyright - All Rights Reserved
Urzad Gminy Olszewo-Borki
ul. Wl. Broniewskiego 13, 07-415 Olszewo - Borki, tel: (29) 761-31-07

Poprawny CSS!

Poprawny CSS!